Simplicity & NEW LOOK

TAK ! W przeciwieństwie do wielu popularnych wykrojów, wykroje Simplicity oraz New LOOK mają już uwzględnione zapasy na szwy. Zapasy na szwy mają szerokość 1,5 cm. Oznacza to, że materiał wykrojony na podstawie szablonu powinno się szyć w odległości 1,5 cm od brzegu. 

Czy w wykrojach są uwzględnione zapasy na szwy?

To zależy od Ciebie. Jeśli wykrój wytniesz to już trudno Ci będzie skorzystać z niego jakbyś chciała użyć innego rozmiaru. Jeśli go odrysujesz to będziesz mogła z niego korzystać wielokrotnie wykorzystując także inne rozmiary wykroju. Najczęściej odrysowujemy wykrój kładąc na niego papier do wykrojów, który jest przezroczysty i odrysowujemy go. Jak już odrysujemy wszystkie elementy wykroju to wycinamy je z papieru do wykrojów, a następnie układamy je odpowiednio na materiale i wycinamy materiał wzdłuż linii wykroju. 

Czy wykrój wycinam czy odrysowuję?

Instrukcja układania elementów wykroju na materiale znajduje się w kopercie w części informacyjnej przygotowanej do każdego z wykrojów. Jest ona w postaci rysunku. Dodatkowo na każdym elemencie wykroju znajduje się strzałka wyznaczająca kierunek ułożenia elementu wykroju na materiale. Tą strzałkę należy także przerysować podczas odrysowywania elementów wykroju. Elementy wykroju układamy na materiale zgodnie ze strzałką to znaczy, że strzałka powinna być ułożona równolegle do fabrycznych krawędzie materiału. 

Jak prawidłowo ułożyć elementy wykroju na materiale?

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Zobaczcie wspaniały film od SelfMadeGlamour 

o wykrojach, jak zacząć, na co zwrócić uwagę i jak korzystać z wykrojów. 

OBSERWUJ NAS W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

OBSERWUJ NAS W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

Copyrights © Craftma